Přemožitel Berdycha jde na Federera. Dokáže uspět?

• autor: karel
  • , vydáno: 08. 09. 2015
  • , téma: Tenis

US Open pomalu a jistě vrcholí, ovšem k tomu, abychom poskládali finálovou dvojici, potřebujeme znát výsledky čtvrtfinálového klání. Ta je bohužel bez české účasti, protože Tomáše Berdycha vyřadil Richard Gasquet. A ten se ve čtvrtfinálovém souboji utká s Rogerem Federerem. Ten by s francouzským devětadvacetiletým specialistou na jednoruční bekhendy neměl mít vůbec žádný problém, ale osmifinálový zápas hovoří pro Federera do nadcházejícího zápasu mírně pochybně. Sice jej švýcarská legenda dokázala vyhrát 3:0, jenže první a druhý set se protáhl až do tiebreaku, a až třetí set "Fedex" vyhrál  7:5. A to se utkal proti třináctému hráči v žebříčku Johnu Isnerovi. Gasquet naopak v zápase proti Berdychovi ukázal, že se umí vzedmout a po prohraném prvním setu 2:6 dokázal následující tři sety s přehledem vyhrát 6:3, 6:4 a 6:1. Co se týče vzájemných zápasů, Richard se s Federerem utkal poprvé v roce 2005 na turnaji v Monaku a dokázal vyhrát. Od té doby podobný úspěch zopakoval pouze jednou a to v roce 2011, kdy Rogera přemohl v Římě.

Názor:

Vsázet na výhru Federera je absolutní nesmysl. Kurz v průměrné výši 1,1 by akorát mohl roztrhat zbytečně tikety. Gasquet totiž dokáže proti Federerovi uhrát minimálně jeden set, díky čemuž se pak mohou dít různé věci. Proti Berdychovi se totiž rozjel a i když prohrál první set, následující vyhrál s přehledem. Za to Federer proti Isnerovi musel všechny tři sety vydřít. Proti Gasquetovi pravděpodobně výhru také vydře, proto se dá perfektně sázet na počet gamů, kterých by mělo být dostatek.

Richard Gasquet (12) - Roger Fererer (2), 17:00, US OPEN

Tip Sportwin.cz: 30 a více gamů