Barcelona v nezvyklé situaci. V odvetě proti Bilbau bude dohánět čtyřgólové manko!

• autor: jaromir
  • , vydáno: 16. 08. 2015

Slavný katalánský klub už v takovéto situaci nebyl hodně dlouho. V pondělní odvetě finále španělského Superpoháru bude doma proti Bilbau dohánět čtyřbrankové manko. Zápas začíná ve 22 hodin SEČ.

PREVIEW

Španělská nejvyšší soutěž sice začne až příští víkend, ovšem Barcelona má za sebou už pár utkání v rámci pohárů. Ve finále evropského Superpoháru se utkala se svým konkurentem v lize Sevillou – vítězem minulého ročníku Evropské ligy. Barcelona v tomto zápase vedla už 4:1 a zdálo se, že vše má ve svých rukou. Jenže Sevilla dokázala děsivou ztrátu zneškodnit a srovnala na 4:4. Za tohoto stavu se tedy prodlužovalo. V prodloužení měla více sil Barcelona, která díky Pedrovi ve 115. minutě rozhodla. Ve finále domácího Superpoháru však v prvním zápase na půdě Athletic Bilbaa schytala Barcelona senzační debakl 4:0. Katalánce znovu zradila obranná činnost, když obdržela čtyři branky stejně jako od Sevilly, ovšem v tomto případě to mělo fatální následky. Athletic Bilbao se v této sezoně představilo kromě již zmíněného Superpoháru ve 3. předkole Evropské ligy. Tam si lehce po domácí výhře 2:0 a venkovní bezbrankové remíze poradil s týmem Inter Baku z Ázerbájdžánu. Hráči Barcelony a Athletic Bilbaa na sebe v jednom týdnu narazí hned třikrát. Kromě dvojzápasu v domácím Superpoháru proti sobě nastoupí také v prvním kole Primera División příští neděli.

NÁZOR

Barcelona sice umí doma uštědřit debakl prakticky komukoliv, ovšem v současné době na tom není s obrannou řadou zcela v pořádku – ze dvou zápasů obdržela osm branek – což je na tak kvalitní tým až astronomické číslo. Barcelona zřejmě v domácí odvetě vyhraje – ovšem s postupem to bude horší.

TIP SPORTWIN.CZ: oba týmy dají gól - NE