úterý, 22. 10. 2024

Nováček ze Zlína hostí poslední Baník. Kdo bude v tomto duelu brát body?

• autor: radim
  • , vydáno: 14. 08. 2015

Ve čtvrtém kole české nejvyšší soutěže se v sobotu v pět hodin odpoledne utká Fastav Zlín a Baník Ostrava.

PREVIEW

Domácí tým vstoupil do ligy skvěle! Ze tří úvodních utkání vytěžil šest bodů. Výhru si připsal na hřišti Bohemians 1905 a poté doma s Jihlavou. V minulém kole už však nad jeho síly byla pražská Sparta, které podlehli přesvědčivě 3:0. Zlín však nic nepodceňuje a není díky skvělým výsledkům někde na výši. Jeho trenér už před utkáním upozorňoval na sílu Baníku a nabádal své svěřence ke kompletní koncentraci. To Baník má za sebou katastrofální start do sezóny a potvrdil tak svou pozici největších kandidátů na sestup. Za tři kola totiž získal pouze jeden bod. Nejprve v prvním kole podlehla Ostrava těsně Zbrojovce Brno 2:1. Na Spartě po tuhém boji nakonec v posledních deseti minutách odpadla a odvážela si porážku 3:1. A v posledním utkání ztráta bodů mrzela nejvíc. Baník měl dobře rozehraný duel, po třiceti minutách už vedl 2:0 nad Boleslaví, ta si nakonec odvážela bod za remízu 2:2. Tyto týmy se potkávají v lize po dlouhých šesti letech. Naposled si odvážel Zlín tři body z Ostravy za výhru 3:1. Poslední domácí vítězství Fastavu nad Baníkem se však datuje do roku 2005.

NÁZOR

Zlín měl skvělý start do ligy, to ovšem vůbec nic nemusí znamenat. Baník, ačkoliv nesbírá body, tak jeho herní projev je dobrý a já myslím, že právě v tomto utkání už nějaké ten bodík opět posbírá.

TIP SPORTWIN.CZ: Neprohra Baníku Ostrava