středa, 01. 05. 2024
Finále Tipsport extraligy odstartovalo, první zápas pro Třinec

V sobotu absolvoval více než dva zápasy, přesto byl obhájce titulu na první finálový duel perfektně nachystán. V Pardubicích zvítězil 1:2 a v sérii se ujal vedení.

• , vydáno: 16. 04. 2024
  • , téma: Hokej
  • , zdroj fotky: HC Oceláři Třinec

Třinec se do vedení dostal v 9. minutě po trefě Patrika Hrehorčáka. Druhou trefu přidal o dvacet minut později Daniel Kurovský a prakticky bylo po utkání. Třinec se znovu stáhl a velmi účinně bránil.

Stejně jako v sérii se Spartou vynikal v blokování střel, za celé utkání jich hosté zblokovali dvaatřicet. Ondřej Kacetl přesto jednou inkasoval, po dobré práci na brankovišti se z přesilové hry prosadil Lukáš Sedlák.

To ale bylo ze strany domácích vše. V závěrečné třetině byli Oceláři dokonce střelecky aktivnější a závěr duelu domácí favorit vůbec nezvládl. Osm minut před koncem inkasoval trest na čtyři minuty Tomáš Zohorna.

Stav hráčů na ledě srovnal Voženílek, ale v závěru byl za sekání vyloučen Hyka a o další dvě minuty poté i Pánik. Pardubice se tak k žádnému tlaku nedostaly a v sérii po prvním finálovém utkání prohrávají.