ME v atletice: Češi už mají tři zlaté medaile a jednu stříbrnou

• autor: Adam Tkadlec
  • , vydáno: 01. 07. 2012
  • , téma: Atletika

Velmi úspěšné mistrovství Evropy prožívá česká atletická výprava na šampionátu v Helsinkách. Ta dokázala získat celkem čtyři cenné kovy, z toho třikrát rovnou ten nejcennější.  Je to neuvěřitelné. Úspěch se očekával u oštěpaře Vítězslava Veselého, kterému sice nevyšla kvalifikace, ale závod se mu naštěstí povedl a potvrdil tak, že letošní vedení ve světových tabulkách nebylo náhodné. Medaili pak chtěl Veselý věnovat svému trenérovi Janu Železnému. Velmi úspěšné byly běhy. Pavel Maslák potvrdil svou úžasně vyladěnou formu a časem 45,24 dokázal vyhrát mužskou hladkou čtyřstovku. Za sebou nechal Maďara Deák-Nagyho a Francouze Fonsata. Maslák je tak velikou nadějí české atletiky. Napodobila ho částečně překážkářka Denisa Rosolová. Ta přešla z hladké čtyřstovky na překážky a je vidět, že udělala dobře. Ve finálovém závodě předběhla i svou tréninkovou partnerku Zuzanu Hejnovou a časem 54,24 vybojovala stříbrnou medaili. Na bronz sahala právě Hejnová, ale o chlup byla čtvrtá. V sobotu se událo veliké překvapení. Česká tyčkařka Jiřina Ptáčníková rozhodně nebyla favoritem na vítězství ve skoku o tyči. Předvedla však svůj životní závod a díky své bojovnosti zlato získala. První tři závodnice skočily shodně 460 centimetrů, ale ze zlata se nakonec radovala Ptáčníková díky lepšímu zápisu. Tyčka ženy: 1. Ptáčníková (ČR) 460, 2. Strutzová (Něm.) 460, 3. Kyriakopúluová (Řec.) 460 400 m muži: 1. Maslák (ČR) 45,24, 2. Deák-Nagy (Maď.) 45,52, 3. Fonsat (Fr.) 45,82 400 m překážek ženy: 1. Davydovová (Rus.) 53,77, 2. Rosolová (ČR) 54,24, 3. Jaroščuková (Ukr.) 54,35, 4. Hejnová 54,49, ...7.Bergrová (obě ČR) 56,26 Oštěp muži: 1. Veselý (ČR) 83,72, 2. Iordan (Rus.) 83,23, 3. Mannio (Fin.) 82,63